М.Жұмабаевтың 130 жылдық мерейтойына арналған мемлекеттік тілде жалпықазақстандық ашық диктант Общеказахстанский открытый диктант на государственном языке, посвященный 130-летию М. Жумабаева » Абай облысы білім басқармасының Курчатов қаласы білім бөлімінің «№ 2 жалпы білім беретін орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі /КГУ «Средняя общеобразовательная школа № 2» отдела образования города Курчатова управления образования области Абай "
Ресми сайтқа қош келдіңіздер! Добро пожаловать на официальный сайт !
» » » М.Жұмабаевтың 130 жылдық мерейтойына арналған мемлекеттік тілде жалпықазақстандық ашық диктант Общеказахстанский открытый диктант на государственном языке, посвященный 130-летию М. Жумабаева
Үш-ақ нәрсе-адамның қасиеті: Ыстық қайрат, нұрлы ақыл, жылы жүрек. Абай

Қазақстан халқы Ассамблеясының 2022-2023 жылдарға арналған даму тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарының  10.3-тармағына сәйкес «Мың бала» мәдени-ағартушылық жобасын өткізу аясында 2023 жылдың[a1] 5 қыркүйегінде сағат 11.00 де 9-11 сынып оқушылары және педагогтер арасында М.Жұмабаевтың 130 жылдық мерейтойына арналған мемлекеттік тілде жалпықазақстандық ашық диктант өткізілді.
Диктанттың мақсаты мен міндеттері: мемлекеттік тілдің Қазақстан халқын біріктіруші фактор ретінде қоғамдағы  рөлін нығайту, диктантқа қатысушыларға мемлекеттік тілде сауатты жазу деңгейін тексеруге мүмкіндік беру болып табылады.
В соответствии с пунктом 10.3 плана действий Ассамблеи народа Казахстана по реализации Концепции развития на 2022-2023 годы в рамках проведения культурно-просветительского проекта «Мың бала» 5 сентября 2023 года в 11.00 среди учащихся 9-11 классов и педагогов был проведен общеказахстанский открытый диктант на государственном языке, посвященный 130-летию М. Жумабаева.
Целью и задачами диктанта являются: укрепление роли государственного языка в обществе как фактора, объединяющего народ Казахстана, предоставление участникам диктанта возможности проверить уровень грамотного письма на государственном языке.